برای خرید تی شرت عجله نداشته باشید

خرید تی شرت در تابستان و بهار هم برای آقایان و هم برای خانم ها اهمیت زیادی دارد. به دلیل خنکی و سبکی که تی شرت ها دارند، تقریبا همه افراد با هر سبک و سلیقه ای از آنها استقبال می کنند. آقا پسرها، دختر خانم‌ها، آقایان و خانم‌ها چه برای پوشش بیرون از منزل و چه برای داخل منزل معمولا هرکدامشان چند دستی از این تی شرت ها در کمد و کشوی خود دارند.

تعریف اصولی تی شرت

تی شرت یک کلمه انگلیسی است. تی شرت به لباسی گفته می شود که قسمت بالاتنه را می پوشاند. معمولا یا اصلا دکمه ندارند و یا خیلی محدود وکم دکمه دارند. یقه آنها یا گرد است و یا یقه هفت هستند. برخلاف تصور بسیاری از افراد تی شرت ها فقط آستین کوتاه نیستند و می توانند آستین بلند هم باشند. اما معمولا مدلی که در ایران به این نام خوانده می شود آستین کوتاه است و با پارچه های نازک برای فصل گرم مناسبند.

خرید تی شرت با توجه به تعریفی که گفتیم هم برای تابستان ها و هم برای زمستانها (آستین بلند با پارچه از جنس ضخیم) صورت می گیرد اما هدف موضوع امروز ما همان تی شرت های تابستانه مرسوم است. تی‌شرت‌ها در انواع و اقسام رنگها و همچنین طرح های تبلیغاتی مختلف در بازار موجود هستند.

ویژگی های تی شرت با کیفیت

خرید تی شرت برای آنها که توجه زیادی به جنس و کیفیت ندارند و برایشان فرقی ندارد که چند بار قرار است این تی شرت پوشیده شود، کار سختی نیست! چه بسا مطالب امروز ما زیاد هم برایشان جذابیت نداشته باشد. اما بسیاری از ما علاقه مندیم که در برابر هزینه ای که برای خرید البسه و پوشاک خود و خانواده مان می پردازیم، جنس باکیفیتی نصیب‌مان شود.

تی شرت با کیفیت باید ویژگی هایی داشته باشد تا بتواند در برابر شست و شوهای مکرر مخصوصا در فصل گرما که به دلیل گرما و عرق ریختن، لباسها به دفعات بیشتری شسته می شوند، مقاومت کافی داشته باشند. شما اگر قرار است از فروشگاه به شکل حضوری و یا آنلاین خرید نمایید، بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید:

پارچه

تی شرت با کیفیت برای تابستان بهتر است از جنس نخ و پنبه باشد. خرید تی شرت از جنس پنبه و یا حتی کتان، هم باعث خنک ماندن بدن در تابستان می شود، هم پارچه های مقاومی در برابر شستشو هستند بدون آنکه تغییر شکل دهند. آنها آلرژی برای بدن ندارند و پوست بدن کاملا در زیر تی شرت می تواند نفس بکشد. حتما توجه داشته باشید که در تی شرت شما الیاف نفتی مانند پلی استر وجود نداشته باشد. تی‌شرت‌های نخ و پنبه ممکن است در اولین شست کمی آب بروند اما الیاف پلی استر، به طور یکدست تغییر شکل نمی دهد. جایی گشاد می شود و جاهایی تنگ می ماند.

خرید تی شرت کتان کش و یا اسپانداکس هم توصیه می شوند. تی شرت ها باید سبکی و نرمی و لطافت خاصی داشته باشند. هرچه لطافت و نرمی تی شرت بیشتر باشد یعنی میزان الیاف پنبه به کار رفته در آنها، بیشتر است و این یعنی کیفیت بالاتر.

سایز و اندازه

نکته مهم خرید تی شرت، راحتی در آن است. سایز خود را به درستی بدانید تا در موقع خرید تی شرت به شکل آنلاین دچار دردسر نشوید. بهتر است مدل های اسلیم فیت را انتخاب کنید. این مدل ها کمی کش می آیند و نمای بهتری دارند. برای خرید حضوری که با پرو می توانید اندازه و سایز تی شرت را با سایز خود هماهنگ کنید اما در خریدهای آنلاین حتما از فروشگاه مورد نظر خود جدول سایز بخواهید.

MALAYALI TSHIRT UNISEX COMFORT FIT - GOLDEN 3D PRINT

خرید تی شرت

دوخت لباس

تی شرت اصل، تی شرتی است که دوخت درستی داشته باشد. درز لباس را مورد توجه قرار دهید. مخصوصا در قسمت هایی همچون یقه و آستین ها. دوخت خوب در تی شرت های معتبر یکسره است و قطع و وصل نشده است. همچنین آنها دوبار دوخت دارند تا درزها به راحتی باز نشوند. اما تی شرت های معمولی، یک لاین دوخت دارند. همچنین از دوخت محکم و سوراخ نداشتن جیب ها هم مطمئن شوید.

جادکمه ای تی شرت

در زمان خرید تی شرت حتما به جادکمه و دوخت آنها، همچنین تنگ و گشاد نبودن آنها؛ و باز بودن جا دکمه دقت کنید. برندهای معتبر کمی و کاستی در خصوص این مسائل ندارند.

انتخاب براساس فرم بدن

– کلمه فیت را حتما شما هم بارها در رابطه با خرید پوشاک شنیده اید. فیت به معنای فرم بدن است نه سایز آن! ما 3 نوع فیت داریم: اسلیم فیت، فیت معمولی و فیت بزرگ

تی شرت با کیفیت اسلیم فیت به تی شرتی گفته می شود که براساس فرورفتگی های بدن دوخته شده و به نوعی بدن نما می باشند. معمولا برای خانم ها و جثه های ظریف مناسبند.

تی شرت فیت معمولی برای همه فرم های بدن مناسب است و تی شرت فیت بزرگ هم برای قدبلندها مناسب است.

شناسایی و خرید تی شرت اصل

خرید تی شرت اصل برای بسیاری افراد امر مهمی است و دوست دارند همیشه از برندهای معتبر خرید داشته باشند. البته در بازار فعلی و با وجود انواع البسه فیک و تقلبی شناسایی تی شرت برند هم کار سختی است. اما می توانید با چند ترفند ساده این کار را انجام دهید و اجازه ندهید که کلاه سرتان بگذارند.

T shirt Printing Buy Customized T-shirts at 199 Online in India

خرید تی شرت

تی شرت مارک دار به معنی برند بودن آن است. هرلباسی که مارکی داشته باشد به معنای مارک دار نیست! لباس مارک یا همان لباس برند به لباسی گفته می شود که سالیان سال است که در این عرصه مشغول به کار بوده و رضایت زیادی از آن بین عموم وجود داشته باشد.

مثلا تی شرت ترک یک کلمه عمومی است که از دهان همه فروشندگان می شنوید. اما همیشه ترک بودن یک لباس به معنای باکیفیت بودنش نیست! فروشگاههایی که معمولا برند می فروشند، محدودند و شما می‌توانید آنها را به راحتی از طریق اینترنت بیابید. برندهای معروف جهانی فقط در نمایندگی هایشان آنهم محدود، فروخته می شوند.

خرید تی شرت معتبر و برند، باید با خرید شناسنامه آن تی شرت همراه باشد. در شناسنامه لباس برند، همه مشخصات آن لباس از زمان تولید تا نحوه شستشو ذکر شده است. تی شرت برند معمولا دوخت ریزتر و یکدستی دارد، به آن برش یکپارچه ای داده شده، تراکم دوخت آن در هر سانتیمتر بالاست و لوگوی لباس مارک دار همان تعداد دوختی که روی لباس وجود دارد را باید داشته باشد.

Buy Blue Tshirts for Men by AUSK Online | Ajio.com

خرید تی شرت

تی شرت اصل را راحت می توان با دکمه یا زیپ باز و بسته کرد. لباس مارک دار معمولا با دکمه اضافه که در داخل لباس دوخته می شود، عرضه می شوند. دکمه ها محکمند و نام برند بر روی دکمه ها حک شده است. لوگوی شرکت های معتبر و جهانی معمولا ساده اند. با فونت ساده و البته بر روی دکمه و زیپ هم نامشان دیده می شود. در هنگام خرید تی شرت مارک دار معمولا نایلون و یا کیسه ای که فروشنده به شما می دهد باید از همان مارک باشد.

تی شرت مردانه، ساده یا طرحدار؟

تی شرت مردانه می تواند هم ساده باشد و هم طرحدار. شما با توجه به سلیقه خود می توانید هر نوع را که می پسندید انتخاب کنید. البته چون تی شرت ها در مراسم رسمی استفاده نمی شود، دست شما در انتخاب باز است. تی شرتی که طرح های شلوغ دارد بیشتر برای افرادی که تابع مد هستند می تواند مناسب باشد. مدل های ساده هم زیبایی های خاص خود را دارند.

در خرید تی شرت، مساله مهم رنگ آن است. اگر قرار است از تی شرت آستین کوتاه در تابستان استفاده کنید، رنگ های روشن به دلیل عدم جذب نور و حس مثبتی که بوجود می آورد مناسب تر است. به طور کلی برای انتخاب رنگ تی شرت می توانید به رنگ اکسسوری، کفش، لباس و شلواری که به تن و به پا دارید، دقت کنید. رنگی که هماهنگی با این اجزاء را داشته باشد انتخاب کنید.

تنوع انتخاب در تی شرت پسرانه

خرید تی شرت آن هم در رنگها و طرح های مختلف یکی از سرگرمی های پسران نوجوان است. هر سال هم تی شرت های مختلفی از نظر اندازه و فرم به بازار می آیند. اگر شما در این دسته قرار دارید، ما به شما توصیه می کنیم که فقط تی شرت یقه گرد مد نظرتان نباشد. تی شرت یقه هفت هم زیبایی های خاص خود را دارد.

جالب است بدانید که تی شرت های پسرانه هم فیت های مختلفی دارند. اسلیم فیت که حالت جذبی و بدن نما دارد و برای پسرانی با اندام استاندارد مناسب است. بگی فیت که تی شرتی گشاد است و برای استایل های بخصوص و یا افراد چاق تر مناسب است. ماسل فیت هم برای جوانانی که اندام های ورزشکاری و عضلانی دارند مناسب است.

تی شرت اسپرت

تی شرت اسپرت در حقیقت به آن دسته گفته می شود که هم در آن احساس راحتی دارید و هم در انتخاب آن محدودیت جنسی(مردانه و زنانه) ندارید. برای هر سنی مناسب است و ست کردن لباس های دیگر با آنها راحت است. کسانی که تیپ اسپرت را می پسندند در حقیقت از مدل دار و تزیین دار بودن لباس خود گریزانند و سادگی و راحتی را ترجیح می دهند.

T-shirt - Wikipedia

خرید تی شرت

تی شرت ارزان، آری یا نه؟

خرید تی شرت با قیمت پایین و یا قیمت بالا در درجه اول بستگی به میزان بودجه شما دارد. گاهی اوقات با وجود اینکه بعضی از اشکالات لباس را می دانیم اما به دلیل قیمت مناسبی که دارد، ترجیح مان بر این است که قیمت را مدنظر قرار دهیم. ولی در این میان افرادی هم هستند که برایشان هزینه کردن برای خرید لباس اصلا اهمیتی ندارد و یا افرادی که پول خوبی می دهند تا برای مدت طولانی یک لباس را بپوشند و زیاد در قید و بند تنوع نیستند.

نکته بعدی اینکه به صرف ارزان بودن یک تی شرت نمی توان به آن برچسب خوب یا بد بودن زد! مخصوصا در بازار پوشاک فعلی کشور ما که تشخیص اصل و فیک سخت شده و به همان نسبت هم نمی توانیم مطمئن باشیم هزینه زیادی که می کنیم، واقعا ارزشش را داشته باشد.

اگر در فکر خرید تی شرت جدید هستید، حتما موارد گفته شده در قسمت های قبل را در نظر داشته باشید تا باکیفیت ترین را بتوانید انتخاب کنید.

مراقبت و شستشوی تی شرت

خرید تی شرت همانقدر که برای ما جذاب و دلخواه است به همان اندازه هم باید مراقبت از تی شرت و یا هر لباسی که تازه خریداری کرده ایم را در نظر بگیریم. مخصوصا اگر تی شرت برند است و هزینه بالایی هم برای خرید آن متقبل شده ایم. بسیاری از ما هستیم که فکر می کنیم شستشوی تی شرت نیازی به بروشور و دقت ندارد. فقط کافیست آن را در ماشین لباسشویی قرار داده و دکمه را بزنیم! اینطور نیست.

خرید تی شرت

تی شرت باکیفیت تا زمانی کیفیت خود را حفظ می کند که شما درست از آن مراقبت کنید. بهتر است برای شستشوی تی شرت خود موارد زیر را در نظر بگیرید:

. تی شرت پنبه ای را با دست بشویید.

. لباس های رنگی و سیاه و سفید را قبل از شستن از هم جدا کنید.

. با دمای پایین آنها را بشویید.

. تی شرت را پشت و رو کنید و بعد بشویید تا اگر پودر و مایع به طور اتفاقی بر روی لباس اثر گذاشت، مشخص نشود.

. تی شرت اسپرت را بعد از شستشو نچلانید.

. از مایع نرم کننده و … استفاده نکنید. جنس تی شرت ها معمولا طوری است که به این مواد نیاز ندارد.

. برای اتوکشی هم آنها را پشت و رو کنید.

کلام نهایی

خرید تی شرت با وجود اینکه ساده است اما برای آن دسته از افرادی که به کیفیت اهمیت می دهند، شاید وقتگیر به نظر آید. به همین دلیل بحث امروز ما پیرامون مشخصات یک تی شرت خوب و با کیفیت گذشت. تی شرت ها هم انواع مختلفی دارند. همچنین با اصطلاحات رایج در خرید تی شرت هم در این مقاله آشنا شدیم. توضیحاتی که راجع به تی شرت ها در مقاله امروز دادیم، منحصرا در ارتباط با تی شرت های تابستانی بود. در رابطه با تی شرت آستین بلند بهاره و پاییزه کمی اوضاع متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *